O nas

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Walley Synchron Dance" to łódzki klub sportowy, który propaguje łyżwiarstwo synchroniczne w Łodzi.

Powstał w 2016 roku i od początku swojej działalności zrzesza dzieci i młodzież z terenu miasta Łodzi i okolic.

Kadra trenerska składa się z byłych zawodniczek łódzkich klubów, które w przeszłości reprezentowały Polskę na międzynarodowych zawodach tj. Mistrzostwa Europy i Świata z wielokrotną Mistrzynią Polski na czele Małgorzatą Grajcar-Cieślak.

Obecnie klub liczy 25 łyżwiarzy, występujących w różnych kategoriach wiekowych. Głównym celem Klubu, oprócz czynnego udziału w zawodach sportowych, jest propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.
Nasz Klub, wraz z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego był organizatorem Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w 2018 roku. Mistrzostwa odbyły się na Lodowisku MOSiR "Bombonierka" imienia Marii Olszewskiej - Lelonkiewicz, której zawodniczką była Paulina Sobczak (Urban) obecna trenerka klubu WSD.

Klub w roku 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 brał udział w programie "Chodź na łyżwy" promującym łyżwiarstwo jako sport dla dzieci i młodzieży finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki obecnie wraz z grupą PGE Polska Grupa Energetyczna oraz w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  "Lubię Sport" w roku 2019 i "Sport to zdrowie" w roku 2021. 

Klub ma na swoim koncie sukcesy takie jak:

 1. Brązowy Medal Mistrzostw Polski 2018 w kategorii Mixed Age
 2. Brązowy Medal Mistrzostw Polski 2018 w kategorii Juvenile (klasa złota)
 3. Srebrny Medal Mistrzostw Polski 2019 w kategorii Pre-Juvenile (klasa srebrna)
 4. Brązowy Medal Mistrzostw Polski 2019 w kategorii Mixed Age
 5. Drugie miejsce na międzynarodowych zawodach "Hevelius Cup 2019"
 6. Czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski 2020 w kategorii Juvenile (klasa złota)
 7. Brązowy Medal Mistrzostw Polski 2021 w kategorii Juvenile (klasa złota)
 8. Czwarte miejsce Mistrzostw Polski 2021 w kategorii Pre-Juvenile (klasa srebrna)
 9. Brązowy Medal Mistrzostw Polski 2022 w kategorii Juvenile (klasa złota)
 10. Czwarte miejsce Mistrzostw Polski 2022 w kategorii Pre-Juvenile (klasa srebrna)
 11. Srebrny medal na międzynarodowych zawodach "Hevelius Cup 2022" w kategorii Basic Novice (Junior MŁ)
 12. Brązowy medal na międzynarodowych zawodach "Hevelius Cup 2022" w kategorii Juvenile (klasa złota)
 13. Złoty medal na międzynarodowych zawodach "Hevelius Cup 2023" w kategorii Basic Novice (Junior MŁ)
 14. Brązowy medal na  międzynarodowych zawodach "UTE Synchro Cup 2023" w Budapeszcie w kategorii Basic Novice (Junior MŁ)
 15. Brązowy Medal Mistrzostw Polski 2024 w kategorii Mixed Age
 16. Siódme miejsce na międzynarodowych zawodach "Hevelius Cup 2024" w kategorii Mixed Age
 17. Ósme miejsce na międzynarodowych zawodach "Bavaria Cup 2024" w Hochstadt w kategorii Mixed Age
Trenerzy
Małgorzata
Grajcar Cieślak

Łyżwiarka figurowa startująca w parach tanecznych. W latach 1989-1991 wraz z Andrzejem Dostatnim zdobyła trzykrotnie złoty medal na Mistrzostwach Polski. Uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy, medalistka zawodów międzynarodowych. Bezpośrednio po zakończeniu kariery sportowej występowała w rewii łyżwiarskiej Walt Disney's World on Ice, a następnie została międzynarodowym sędzią ISU w konkurencji par tanecznych. Współtwórca imprez UMŁ w 2020 roku pod hasłem Fit Młodziaki. Współorganizator MP w łyżwiarstwie synchronicznym w 2018 roku. W latach 1997-2011 współwłaściciel agencji artystycznej Twister i Vertigo. Choreograf przy projekcie Xymeny Zaniewskiej "Lechitka". Współpraca z Katarzyną Sokołowską przy pokazach Wella "Trendvision". Obecnie pedagog specjalny, instruktor łyżwiarstwa figurowego, fitness i tańca. https://www.facebook.com/PolskiZwiazekLyzwiarstwaFigurowego/posts/891423868123819

Paulina
Sobczak

Łyżwiarka figurowa startująca w kategorii par tanecznych. Trzykrotna mistrzyni Polski w latach 1996-1998 oraz wicemistrzyni w roku 2003. Uczestniczka zawodów międzynarodowych oraz mistrzostw świata. Od 2018 roku instruktor łyżwiarstwa figurowego.

Anna
Mazurkiewicz

Doktor nauk o kulturze fizycznej w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Adiunkt badawczo-dydaktyczny Katedry Nauk Biomedycznych w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz pracownik Wydziału Fizjoterapii w Społecznej Akademii Nauk. Trener przygotowania motorycznego, łyżwiarstwa figurowego oraz specjalista od gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Szkoleniowiec na kursach instruktorskich i trenerskich. W przeszłości szkoleniowiec z zakresu przygotowania ogólnego w programie PZŁF 'Chodź na łyżwy' dla zawodników z preselekcji.

Agnieszka
Łuczyńska

Choreograf, animatorka kultury, tancerka i pedagog z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, osób o różnym stopniu zaawansowania. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi i kierownik Pracowni Technik Tańca w Instytucie Choreografii i Technik Tańca. Jako choreograf współpracuje także z zawodnikami Kadry Narodowej w łyżwiarstwie figurowym.